Feleannyi gól is elég volt
Gonsa 2005.04.29. 12:45
Sorozatban ötödik bajnoki címét szerezheti meg a Domino-BHSE férfi vízilabdacsapata vasárnap, miután a döntő szerdai, második találkozóján is legyőzte a TEVA-VasasPlaketet. De mennyivel másképpen alakult ez a derbi, mint a három nappal korábbi!
Míg az elsőt simán, 12-5-re nyerte meg a címvédő, a másodikat feleannyi gólt lőve 6-5-re. Vagyis elegendőnek bizonyult a védekezés szinten tartása (hátrányban is kiválóan működött a Domino-retesz), míg a Vasast nem segítette egyenlítéshez csupán a defenzíva tökéletesítése. A szegény góltermés híven árulkodik a támadójáték mindkét oldalon felfedezhető hatástalanságáról, az angyalföldiek például 12 előnyükből csak négyet koronáztak meg góllal. A mezőny legjobbja Nagy Viktor, a Vasas kapusa volt, a mezőnyben ezúttal kevesebb feltűnő produkció akadt, ám - miután végig szorosan alakult az állás - az izgalmakra cseppet sem lehetett panasz.
A póló híveit megnyugtatta Benedek Tibor jelenléte, amely megerősítette, hogy a Domino és a válogatott csapatkapitányának szívritmuszavara nem súlyos. Olyannyira nem, hogy Benedek be is szállt a harmadik negyedben, és mindjárt óriási bombát eresztett meg a lécre. Jelen volt a találkozón Kiszelly Gábor is, aki Bátori Györggyel egyetemben a meccset vezette volna. De mert az elnökség kontra játékvezetők perpatvarban nem született egyezség a szinte a mérkőzéskezdésig tartó tárgyalásokon, Kiszelly állva, civilben követte a fejleményeket. Így azt is, miként helyettesíti őt és társát a játékvezetői korhatárt (55 év) esztendőkkel korábban átlépő Szentgyörgyi Ferenc és Erdős László, a két beugró.
Az összecsapás másnapján, azaz csütörtökön újabb állásfoglalást tettek közzé a bírók: "A máskor azonnal döntést hozó elnökség a mi problémánkat három hét múlva szerette volna újratárgyalni - olvasható a közleményben, amelynek előzményeként hétfőn nyílt levélben rögzítették sérelmeiket az OB I-es keret tagjai. - Nyílt levelünkben annak az elnökségi ülésnek a határozatát kértük visszavonni, amelyet a BVSC küldötteként és így Gerendás Györggyel éveken át együtt dolgozó dr. Lutter István alelnök hívott össze. Az értekezleten olyan emberek is döntöttek, akik a szóban forgó mérkőzést nem látták. Az elnökségi ülésre nem hívták meg sem a játékvezetők, sem az ellenőrök képviselőjét, és így az elnökség egyoldalú tájékoztatást kapott. A határozattal a játékvezetésben 25 éve tevékenykedő olimpiai bajnok ellenőr jelentését és a 30 éve a játékvezetésben tevékenykedő bizottsági vezetőket bírálták fölül, azok meghallgatása nélkül. Így a nemzetközi vízilabdaéletben is szokatlan eljárás alapján példátlan döntés született." A bírók megítélése szerint a határozat veszélyezteti az ő semlegességüket is, mivel ha a későbbiekben tévednek bizonyos csapatok kárára, akkor elnökségi eltiltás várhat rájuk. "A fentiek tükrében az ismételt elnökségi határozat alapján a játékvezetők úgy látják, hogy az MVLSZ elnökségének fontosabb a mundér becsülete, mint a vízilabda-bajnokság(ok) zavarmentes lebonyolítása. A sportág érdekében a hasonló esetek elkerülése végett kérjük a játékvezetők megfelelő érdemi képviseletét a Magyar Vízilabda-szövetség vezetésében. Ez történhet többféle módon, például teljes önállósággal, vagy az elnökségen belüli hangsúlyos, előre rögzített jogosítványokat biztosító képviselettel, vagy egyéb formában. Továbbra is kérjük az MVLSZ elnökségét a korábbi határozatának visszavonására. Természetesen az ügy megoldása érdekében minden további tárgyalásra készek vagyunk" - áll a közleményben, amelynek végén az OB I-es bírók megköszönik a hozzájuk csatlakozó OB I B-s játékvezetők, valamint a sportág egyéb területein tevékenykedő sportemberek egyre növekvő támogatását.
|